BRANŻE
ID:247361

Specjalista/ka ds. celnych

Numer referencyjny: a0t4H00000WJIiKQAX

Trenkwalder jest jednym z liderów w branży HR w Polsce, specjalizując się w rekrutacjach stałych, tymczasowych, outsourcingu i doradztwie personalnym. Trenkwalder należy do Grupy Trenkwalder International AG, która od ponad 30 lat świadczy usługi HR w 17 krajach Europy, wspierając Kandydatów i firmy w realizacji ich celów zawodowych i biznesowych.

Aktualnie dla naszego Klienta poszukujemy osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Ruda Śląska

Obowiązki:
  • zapewnienie zgodności działań firmy z polskimi i międzynarodowymi wymogami prawa celnego,
  • przygotowywanie i kontrola dokumentacji eksportowej (wewnątrz UE oraz poza UE),
  • merytoryczne wsparcie zespołu ekspedycji w zakresie niezbędnej dokumentacji,
  • kontrola rozliczeń należności celnych,
  • budowanie relacji z urzędami celnymi,
  • współpraca z firmami spedycyjnymi i agencjami celnymi (odprawy celne).
Wymagania:
  • doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku,
  • wiedza w zakresie regulacji celnych w eksporcie,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. B2/C1),
  • znajomość systemów celnych ECS, NCTS.
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwość rozwoju i samodoskonalenia,
  • pracę w międzynarodowym środowisku, w młodym, zgranym zespole,
  • możliwość korzystania z ubezpieczenia grupowego dla Ciebie i najbliższych,
  • możliwość korzystania z systemu Benefit: karta Multisport / Multibilet,
  • bezpłatny transport pracowniczy z centrum Chorzowa, Świętochłowic i Rudy Śląskiej,
  • liczne kursy i szkolenia,
  • nie zabraknie Ci także owoców i ptasiego mleka!

Obowiązki:
- zapewnienie zgodności działań firmy z polskimi i międzynarodowymi wymogami prawa celnego,
- przygotowywanie i kontrola dokumentacji eksportowej (wewnątrz UE oraz poza UE),
- merytoryczne wsparcie zespołu ekspedycji w zakresie niezbędnej dokumentacji,
- kontrola rozliczeń należności celnych,
- budowanie relacji z urzędami celnymi,
- współpraca z firmami spedycyjnymi i agencjami celnymi (odprawy celne).

Wymagania:
- doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku,
- wiedza w zakresie regulacji celnych w eksporcie,
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. B2/C1),
- znajomość systemów celnych ECS, NCTS.

Oferujemy:
- stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwość rozwoju i samodoskonalenia,
- pracę w międzynarodowym środowisku, w młodym, zgranym zespole,
- możliwość korzystania z ubezpieczenia grupowego dla Ciebie i najbliższych,
- możliwość korzystania z systemu Benefit: karta Multisport / Multibilet,
- bezpłatny transport pracowniczy z centrum Chorzowa, Świętochłowic i Rudy Śląskiej,
- liczne kursy i szkolenia,
- nie zabraknie Ci także owoców i ptasiego mleka!