BRANŻE
ID:272721

Młodszy inżynier ds. wsparcia systemów produkcji (m/k)

Numer referencyjny: a0t6N000000n6H5QAI

Firma: Trenkwalder

Miejsce pracy: woj. wielkopolskie, Swadzim

Data publikacji: 2023-02-02

Branża: Inne, Serwis / Technika / Montaż

Rodzaj: Praca stała

Aktualnie dla naszego Klienta poszukujemy osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Swadzim

Obowiązki:
  • zarządzanie, administracja, rozszerzanie interfejsów i zapewnienie ciągłości pracy systemów na produkcji,
  • wsparcie przy diagnostyce i konfiguracji sieci przemysłowych oraz komunikacji z urządzeniami sieciowymi,
  • zarządzanie systemami baz danych (Microsoft SQL Server Standard),
  • tworzenie interaktywnych raportów z wykorzystaniem oprogramowania do generowania raportów na podstawie baz danych.
  • stały nadzór kluczowych wdrożeń systemów SCADA, harmonogramowanie produkcji, MES,
  • diagnostyka, implementacja, zlecenia zmian w systemach automatyki (PLC, Step7, TIA Portal),
  • automatyzacja i digitalizacja procesów produkcyjnych,
  • obsługa SAP (tworzenie marszrut technologicznych),
  • tworzenie i aktualizowanie dokumentacji technicznej,
  • budowa i utrzymywanie relacji z wewnętrznymi klientami biznesowymi oraz zewnętrznymi dostawcami,
  • diagnostyka błędów występujących w oprogramowaniu,
  • udzielanie wsparcia technicznego użytkownikom,
  • udział w przygotowaniu i prowadzeniu szkoleń z zakresu obsługi systemów.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe techniczne (preferowane kierunki: informatyka, automatyka i robotyka, mechatronika),
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku - minimum 2 lata,
  • umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • chęć poszerzania wiedzy i ponoszenia kwalifikacji,
  • komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole.
Mile widziane:
  • znajomość SAP/ Step7 lub/i TIA Portal /SQL Server Reporting Services lub Power BI,
  • doświadczenie w prowadzeniu projektów.
Oferujemy:
  • odpowiedzialną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, w zespole pełnym pasji i zaangażowania w działaniu,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, po roku proponujemy umowę na czas nieokreślony,
  • program kafeteryjny - bilety do kina, bilety do teatru, karta sportowa, dofinansowanie do wypoczynku oraz możliwość otrzymania pożyczki z kasy zapomogowo-pożyczkowej,
  • szeroki pakiet socjalny, w tym prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie do wypoczynku,
  • cykliczne spotkania integracyjne,
  • możliwość angażowania się w inicjatywy społeczne pracowników - m. in. akcje charytatywne, sportowe,
  • bezpłatny dowóz pracowników do/z firmy do/z Poznania oraz do/z Pniew.
Miejsce pracy: Swadzim k. Poznania

Agencja zatrudnienia Trenkwalder & Partner Sp. z o.o., nr cert. 388

Obowiązki:zarządzanie, administracja, rozszerzanie interfejsów i zapewnienie ciągłości pracy systemów na produkcji,
wsparcie przy diagnostyce i konfiguracji sieci przemysłowych oraz komunikacji z urządzeniami sieciowymi,
zarządzanie systemami baz danych (Microsoft SQL Server Standard),
tworzenie interaktywnych raportów z wykorzystaniem oprogramowania do generowania raportów na podstawie baz danych.
stały nadzór kluczowych wdrożeń systemów SCADA, harmonogramowanie produkcji, MES,
diagnostyka, implementacja, zlecenia zmian w systemach automatyki (PLC, Step7, TIA Portal),
automatyzacja i digitalizacja procesów produkcyjnych,
obsługa SAP (tworzenie marszrut technologicznych),
tworzenie i aktualizowanie dokumentacji technicznej,
budowa i utrzymywanie relacji z wewnętrznymi klientami biznesowymi oraz zewnętrznymi dostawcami,
diagnostyka błędów występujących w oprogramowaniu,
udzielanie wsparcia technicznego użytkownikom,
udział w przygotowaniu i prowadzeniu szkoleń z zakresu obsługi systemów.

Wymagania:wykształcenie wyższe techniczne (preferowane kierunki: informatyka, automatyka i robotyka, mechatronika),
doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku - minimum 2 lata,
umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną,
znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
chęć poszerzania wiedzy i ponoszenia kwalifikacji,
komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane:znajomość SAP/ Step7 lub/i TIA Portal /SQL Server Reporting Services lub Power BI,
doświadczenie w prowadzeniu projektów.

Oferujemy:odpowiedzialną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, w zespole pełnym pasji i zaangażowania w działaniu,
zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, po roku proponujemy umowę na czas nieokreślony,
program kafeteryjny - bilety do kina, bilety do teatru, karta sportowa, dofinansowanie do wypoczynku oraz możliwość otrzymania pożyczki z kasy zapomogowo-pożyczkowej,
szeroki pakiet socjalny, w tym prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie do wypoczynku,
cykliczne spotkania integracyjne,
możliwość angażowania się w inicjatywy społeczne pracowników - m. in. akcje charytatywne, sportowe,
bezpłatny dowóz pracowników do/z firmy do/z Poznania oraz do/z Pniew.