BRANŻE
ID:270238

Area export manager - Manager ds. exportu (m/k)

Numer referencyjny: a0t6N000000mbSEQAY

Trenkwalder jest jednym z liderów w branży HR w Polsce, specjalizując się w rekrutacjach stałych, tymczasowych, outsourcingu i doradztwie personalnym. Trenkwalder należy do Grupy Trenkwalder International AG, która od ponad 30 lat świadczy usługi HR w 17 krajach Europy, wspierając Kandydatów i firmy w realizacji ich celów zawodowych i biznesowych.

Aktualnie dla naszego Klienta poszukujemy osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Niemcy

Obowiązki:
  • współtworzenie i realizowanie strategii sprzedaży eksportowej wspierającej ogólne cele firmy na rynku DACH,
  • poszukiwanie nowych rynków zbytu i ich rozwój,
  • aktywne kreowanie pomysłów i ich wdrażanie w celu pozyskania nowych kontrahentów,
  • nadzór nad realizacją planów eksportu na powierzonych rynkach,
  • budowanie i rozwój długofalowych relacji z klientami, negocjacje handlowe,
  • nadzór nad prawidłowym przebiegiem transakcji i umów, w tym wsparcie przy obsłudze zamówień,
  • współpraca z innymi komórkami firmy w celu optymalnego dostosowania oferty produktowej i materiałów marketingowych na rynki zagraniczne,
  • wsparcie przy przygotowaniu ofert i dokumentacji dla klientów,
  • rozwiązywanie bieżących problemów w obszarze realizacji zamówień i obsługi klienta.
Wymagania:
  • doświadczenie m.in. 4 lata w dziale eksportu lub jako przedstawiciel handlowy na rynku DACH,
  • bardzo dobra znajomość niemieckiego umożliwiająca swobodną komunikację biznesową,
  • dobra znajomość języka angielskiego i/lub języka polskiego,
  • umiejętności negocjacyjne,
  • znajomość procedur i dokumentów celnych oraz dokumentów transportowych,
  • kreatywność w aktywnym poszukiwaniu rozwiązań,
  • umiejętność podejmowania decyzji i radzenia sobie ze stresem,
  • dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel).
  • wykształcenie wyższe,
  • prawo jazdy kat. B,
  • zainteresowanie kulinariami i domowym przetwórstwem będzie dodatkowym atutem.
Oferujemy:
  • umowę o pracę zawieraną bezpośrednio z naszym Klientem,
  • pracę na pełen etat,
  • pracę na terenie Niemiec (z możliwością częściowego wykonywania jej w oddziale w Łodzi),
  • system premiowy i benefity,
  • auto służbowe,
  • możliwość rozwoju w dziale sprzedaży dużej firmy.
Osoby zainteresowane ofertą, prosimy o przesłanie CV.

Agencja zatrudnienia Trenkwalder & Partner Sp. z o.o., nr cert. 388.

Obowiązki:współtworzenie i realizowanie strategii sprzedaży eksportowej wspierającej ogólne cele firmy na rynku DACH,
poszukiwanie nowych rynków zbytu i ich rozwój,
aktywne kreowanie pomysłów i ich wdrażanie w celu pozyskania nowych kontrahentów,
nadzór nad realizacją planów eksportu na powierzonych rynkach,
budowanie i rozwój długofalowych relacji z klientami, negocjacje handlowe,
nadzór nad prawidłowym przebiegiem transakcji i umów, w tym wsparcie przy obsłudze zamówień,
współpraca z innymi komórkami firmy w celu optymalnego dostosowania oferty produktowej i materiałów marketingowych na rynki zagraniczne,
wsparcie przy przygotowaniu ofert i dokumentacji dla klientów,
rozwiązywanie bieżących problemów w obszarze realizacji zamówień i obsługi klienta.

Wymagania:doświadczenie m.in. 4 lata w dziale eksportu lub jako przedstawiciel handlowy na rynku DACH,
bardzo dobra znajomość niemieckiego umożliwiająca swobodną komunikację biznesową,
dobra znajomość języka angielskiego i/lub języka polskiego,
umiejętności negocjacyjne,
znajomość procedur i dokumentów celnych oraz dokumentów transportowych,
kreatywność w aktywnym poszukiwaniu rozwiązań,
umiejętność podejmowania decyzji i radzenia sobie ze stresem,
dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel).
wykształcenie wyższe,
prawo jazdy kat. B,
zainteresowanie kulinariami i domowym przetwórstwem będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:umowę o pracę zawieraną bezpośrednio z naszym Klientem,
pracę na pełen etat,
pracę na terenie Niemiec (z możliwością częściowego wykonywania jej w oddziale w Łodzi),
system premiowy i benefity,
auto służbowe,
możliwość rozwoju w dziale sprzedaży dużej firmy.